Osmanlı imparatorluğu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osmanlı imparatorluğu

Hosgeldiniz !! Misafir

AnasayfaekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] EmptyLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ]

4 posters
YazarMesaj
Cuceprenses
Prenses
Prenses
Cuceprenses

Aktiflik :
ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Left_bar_bleue10 / 99910 / 999ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Right_bar_bleue

Tuttugu Takım : ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] 85352185ua2
Tecrübe :
ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Left_bar_bleue35 / 10035 / 100ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Right_bar_bleue

Dikkat : Daha kaliteli hizmet alabilmek icin Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanızı tavsiye ederim !! Show_Time

ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Empty
MesajKonu: ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ]   ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Icon_minitimePerş. Ağus. 14 2008, 12:14

Profiterol ve ekler pasta benim vazgeçilmez ikilim diyebilirim daha yaparken başlıyorum yemeye bir taraftan kremasını koyuyorum bir taraftan da bir ısırık alıp tadına bakmadan duramıyorum çikolata sosunu üzerine gezdirdikten sonra artık dayanamayıp......bir tabağa koyup eklerlerimi yemeye kaldığım yerden devam ediyorum .Ekler profiterolün farklı bir versiyonu yani tarif yapılış şekli aynı sayılır sadece çikolata sosunu biraz az kullanıyoruz ve şekil olarak farklı hazırlıyoruz.

ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Eklerpasta024iy8

Malzemeler:

200 gr margarin
1-1 su bardağı +1/4 su bardağı su
2-1 su bardağı+3 yemek kaşığı un
3-4 adet oda ısısında yumurta
4-1 tatlı kaşığı toz şeker,1 çay kaşığı tuz

İç kreması:

1-500 ml süt
2-5 çorba kaşığı un
3-1 su bardağı toz şeker
4-1 poşet kremşanti(kremşantiyi hazırlamak için yarım su bardağı süt)
Krema yerine hazır dolgu kremalardan da kullanabilirsiniz.

kremşanti hariç bütün malzemeyi bir tencerede karıştırarak pişiriyoruz.

kremamız olunca soğutuyoruz.Başka bir kapta kremşanti ve sütü koyup mikserle

koyu kıvam alıncaya kadar çırpıyoruz.ve kremamıza ilave edip

mikserle çırpıyoruz.

üzeri için: 1 paket çikolatalı sos ve üzerini süslemek için file yeşil fıstık,fildişi çikolata

Yapılışı:

Bir tencerenin içine 1+1/4 su bardağı suyu koyalım.içine tuz ve şekeri ilave edelim kaynayınca margarini de ilave edip eritiyoruz daha sonra unumuzu ilave edip hızlı bir şekilde karıştırıyoruz.ateşimizi kısıp karıştırarak 10 dakika pişiriyoruz.
hamuru soğumaya bırakıyoruz hamurumuz ılıyınca 4 yumurtadan 1.sini kırıp tahta kaşıkla veya tel çırpacakla karıştırıyoruz bu kısım biraz zahmetli ama önemli.diğer yumurtaları da teker teker aynı işlemi yaparak hamurumuz kıvam alıncaya kadar karıştırarak yumurtaları iyice yediriyoruz.
kıvam alınca kremşanti sıkma torbasına hamurumuzu koyup yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine uzun çubuklar şeklinde aralıklı olarak sıkıyoruz.ister yuvarlak isterseniz ekler şeklinde uzun sıkabilirsiniz.
180 C ısıttığımız fırınımıza profiterol hamurumuzu koyabiliriz.fırında 30 dakika pişmesi gerekli.Burada çok önemli bir nokta var asla fırının kapağını pişinceye kadar açmıyoruz eğer açarsanız hamurlar çöker ve söner.piştiği zaman zaten kokusunu duyacaksınız.
hamurlarımız pişince ortadan ikiye kesiyoruz ama bir ucunu kesmiyoruz yani tamamen kesip iki parçaya ayırmıyoruz.içine kremadan koyup kapatıyoruz.üzerine hazırladığımız çikolatalı sosumuzu döküyoruz.file fıstıklarla erittiğimiz beyaz çikolata ile süslüyoruz.Afiyet olsun
jeKer_37
Banlandı
Banlandı
jeKer_37

Aktiflik :
ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Left_bar_bleue10 / 99910 / 999ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Right_bar_bleue

Tecrübe :
ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Left_bar_bleue0 / 1000 / 100ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Right_bar_bleue

Dikkat : <marquee>]Daha kaliteli hizmet alabilmek icin Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanızı tavsiye ederim !! Show_Time</marquee>

MesajKonu: Geri: ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ]   ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Icon_minitimeCuma Ağus. 15 2008, 19:44

off karnimda acti Very Happy yapta yiyek öle koyuyosnda ben bunu nasil yapim Very Happy:D
http://www.djerdem.dinleriz.biz
Çağrı
Moderatör
Moderatör
Çağrı

Aktiflik :

Tuttugu Takım : ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] 47881165ux3
Tecrübe :
ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Left_bar_bleue0 / 1000 / 100ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Right_bar_bleue

Dikkat : Daha kaliteli hizmet alabilmek icin Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanızı tavsiye ederim !! Show_Time

MesajKonu: Geri: ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ]   ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Icon_minitimeCuma Ağus. 15 2008, 20:06

Kaybolllllllllllll
jeKer_37
Banlandı
Banlandı
jeKer_37

Aktiflik :

Tecrübe :

Dikkat : <marquee>]Daha kaliteli hizmet alabilmek icin Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanızı tavsiye ederim !! Show_Time</marquee>

MesajKonu: Geri: ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ]   ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Icon_minitimeCuma Ağus. 15 2008, 20:45

Bu arada başlikta hata var Very Happy:D

ekLere değil Very Happy kekLere olucak Very Happy:D
http://www.djerdem.dinleriz.biz
Cuceprenses
Prenses
Prenses
Cuceprenses

Aktiflik :

Tuttugu Takım : ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] 85352185ua2
Tecrübe :
ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Left_bar_bleue35 / 10035 / 100ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ]   ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Icon_minitimePaz Ağus. 17 2008, 15:30

hayır hata yok Smile bunun adı Tamda yazdığı gibi ''EKLER'' Wink
aylinim köprülü
Kraliçe
Kraliçe
aylinim köprülü

Aktiflik :

Tuttugu Takım : ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] 47881165ux3
Tecrübe :
ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Right_bar_bleue

Ruh Halim : ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Bolunm10

MesajKonu: Geri: ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ]   ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ] Icon_minitimePerş. Ağus. 21 2008, 16:28

bi kere profiterol denedim beceremedim... Sad ama bida denicem çok canım istedi resmi görünce... Smile

bu arada bu profiterol değil ekler diceksiniz ama biliyorum arasında pek fark yok nasılsa... Wink

ekLere ne dersnzz :) [ben allah derim :D ]
1 sayfadaki 1 sayfası