Osmanlı imparatorluğu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osmanlı imparatorluğu

Hosgeldiniz !! Misafir

AnasayfaGülen Kurabiyeler EmptyLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gülen Kurabiyeler

4 posters
YazarMesaj
Cuceprenses
Prenses
Prenses
Cuceprenses

Aktiflik :
Gülen Kurabiyeler Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Gülen Kurabiyeler Right_bar_bleue

Tuttugu Takım : Gülen Kurabiyeler 85352185ua2
Tecrübe :
Gülen Kurabiyeler Left_bar_bleue35 / 10035 / 100Gülen Kurabiyeler Right_bar_bleue

Dikkat : Daha kaliteli hizmet alabilmek icin Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanızı tavsiye ederim !! Show_Time

Gülen Kurabiyeler Empty
MesajKonu: Gülen Kurabiyeler   Gülen Kurabiyeler Icon_minitimePerş. Ağus. 14 2008, 12:19

125 gr margarin
1 su bardağı pudra şekeri
1 adet yumurta
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 paket vanilya
1 çay kaşığı tarçın veya zencefil
2 su bardağı un
Üzeri için bitter çikolata
Yapılışı: Tüm malzemeler karıştırılıp yumuşak bir hamur elde edilir. 15 dakika kadar

buzdolabında dinlendirilir. Dinlenen hamur unlanmış tezgahta merdane yardımı ile açılıp yuvarlak kalıplarla şekiller çıkarılır.Yağlı kağıt serili fırın tepsisine kurabiyeler konur ve önceden ısıtılmış 170 C fırında üzerileri kızarmadan beyazken çıkartılır.Ben kurabiyeleri farklı zamanlarda yapmıştım ve farklı şekilde hazırlamıştım.bir tanesi royal ıcıngli diğeride çikolata sosuyla süslenmiş şekilde .eğer royal ıcıngli yapmak isterseniz 1 paket pudra şekeri(250 gr), 1 yumurta akı bir çay kaşığı kadar limon suyu,istediğiniz renklerde gıda boyası ile royal ıcıngi hazırlayıp soğumuş kurabiyelerin üzerine sürebilirsiniz.royal ıcıng kullanmadan da bitter çikolatamızı eritip gülen kurabiyelerimizin göz ve ağız kısmını yapabilirsiniz.Afiyet olsun.
jeKer_37
Banlandı
Banlandı
jeKer_37

Aktiflik :
Gülen Kurabiyeler Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Gülen Kurabiyeler Right_bar_bleue

Tecrübe :
Gülen Kurabiyeler Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Gülen Kurabiyeler Right_bar_bleue

Dikkat : <marquee>]Daha kaliteli hizmet alabilmek icin Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanızı tavsiye ederim !! Show_Time</marquee>

Gülen Kurabiyeler Empty
MesajKonu: Geri: Gülen Kurabiyeler   Gülen Kurabiyeler Icon_minitimePerş. Ağus. 14 2008, 21:26

Ben yaptirdim gülmedi Very Happy:D.. haha

Nasil güldürücez simdi benimki ağliyo Very Happy
http://www.djerdem.dinleriz.biz
Çağrı
Moderatör
Moderatör
Çağrı

Aktiflik :

Tuttugu Takım : Gülen Kurabiyeler 47881165ux3
Tecrübe :

Dikkat : Daha kaliteli hizmet alabilmek icin Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanızı tavsiye ederim !! Show_Time

Gülen Kurabiyeler Empty
MesajKonu: Geri: Gülen Kurabiyeler   Gülen Kurabiyeler Icon_minitimePerş. Ağus. 14 2008, 22:12

Haha koptum yaaaa
Hani resim yok.Zehirlenmeyek sonra
colaslani
Üye
Üye
colaslani

Aktiflik :

Tuttugu Takım : Gülen Kurabiyeler 10516441mt2
Tecrübe :

Gülen Kurabiyeler Empty
MesajKonu: Geri: Gülen Kurabiyeler   Gülen Kurabiyeler Icon_minitimeCuma Ağus. 15 2008, 11:53

hehehehe bu kurabıyeler yuzune guluo ama arkanı dondumu ıhanet edıo:D

emegıne saglık abla

Gülen Kurabiyeler
1 sayfadaki 1 sayfası